Festiwal NeoArte Syntezator Sztuki jest oddolną inicjatywą stworzoną przez pasjonatów muzyki  i sztuki współczesnej. Trzon naszej ekipy stanowią członkowie kwartetu smyczkowego NeoQuartet.
Od zawsze działaliśmy zgodnie z filozofią „weź sprawy w swoje ręce”, co może ładniej określane jest w języku angielskim – do it yourself!
To co nas napędza, daje codzienną motywację do pracy, to  wpływanie na otaczającą nas rzeczywistość poprzez pokazywanie widzom twórczości, z którą nie mają możliwości spotkać się w mediach głównego nurtu. Wyrywanie widza z pęt wcześniejszych doświadczeń, umożliwienie kontaktu ze  sztuką, może nie łatwą w odbiorze, lecz niezwykle kreatywną i inspirującą.
Ekipa NeoArte to muzycy, aktorzy, graficy, specjaliści od promocji, słowem: liczne i bardzo kreatywne towarzystwo. Uwielbiamy to, co robimy, nakręca nas to i cieszymy się kiedy widzimy pozytywne efekty naszych działań.
Praca nad festiwalem to całoroczne zajęcie. Najpierw powstaje ogólna koncepcja kolejnej edycji, potem zbieramy fundusze, wreszcie zaczynamy proces produkcji imprezy. To wszystko generuje koszty, które często przewyższają  to co pozyskaliśmy z instytucjonalnych dotacji. Dlatego też każde indywidualne wsparcie jest dla nas bardzo ważne.
Jeśli chcesz nas wesprzeć jesteśmy na to otwarci i są z tego konkretne korzyści:
I pakiet – VIP Karnet na cała edycję festiwalu (wejście na wszystkie koncerty i wydarzenia)
II pakiet – VIP Karnet na cała edycję festiwalu (wejście na wszystkie koncerty i wydarzenia) plus wejście na wszystkie koncerty NeoQuartet (na całym świecie) przez rok
III pakiet – Prywatny, 30 minutowy koncert NeoQuartet, specjalnie dla Ciebie
Można też z nami negocjować indywidualne warunki dotyczące wspierania NeoArte.