Bałtycko – Nordyckie Spektrum Muzyki Nowej

2020

Szczegóły koncertów:

Rosja – Kaliningrad – Sound Around Kaliningrad festival – 31.10.2020
Wyspy Owcze – Nordic House – Summartonar (Faroese Composers) – 28 i 29.11.2020
Łotwa – Ryga – seria koncertów organizowanych przez Culture Association Spektrs – 29.11.2020

Trzecia edycja Bałtycko – Nordyckiego Spektrum Muzyki Nowej to cykl trzech koncertów online kwartetu smyczkowego NeoQuartet, dedykowanych widowni na Łotwie, Wyspach Owczych oraz w Rosji w październiku i listopadzie 2020 roku. Podczas każdego koncertu zespół zaprezentuje utwory na kwartet smyczkowy napisane przez kompozytorów z Rosji (Olga Rayeva), Łotwy (Peteris Vasks), Polski (Aleksander Kościów) oraz Wysp Owczych (Kristian Blak). Każdy z wybranych kwartetów jest dziełem, które wychodzi poza schemat klasycznego wykonawstwa muzyki kameralnej.
Założeniem programowym trzeciej edycji cyklu koncertów jest prezentacja bogactwa form współczesnej muzyki na kwartet smyczkowy, jej różnorodności zarówno pod względem formy dzieła, technik wykonawczych, użycia najnowszych technologii oraz różnorodnego języka muzycznego.
Utwory zostały tak dobrane, by prezentować szerokie spektrum możliwości współczesnej muzyki kameralnej i jej najnowszych trendów. Kompozytorzy biorący udział w projekcie to artyści wywodzący się z odmiennych kultur i systemów edukacji oraz reprezentujący różne pokolenia twórców. Całość programu daje pełne spektrum współczesnej muzyki na kwartet smyczkowy wywodzącej się z krajów Europy Północnej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Skip to content