Berlin – początek lat 90, NRD już się skończyło, zjednoczone Niemcy jeszcze się nie zaczęły. Wielu berlińskich artystów ten okres wspomina najlepiej. Każdy szanujący się muzyk ma własną przestrzeń, gdzie niemal codziennie zaprasza swoich przyjaciół – artystów, polityków, przedsiębiorców, by dla nich gotować i grać. Luźna atmosfera, przyjazny klimat, wymiana idei, obcowanie ze sztuką.

Mediolan – Fondazione Prada – okolice 2010 – spotkania ludzi kultury i biznesu. Wydarzenia, na których można zetknąć się z tym co najbardziej kreatywne w sztuce współczesnej, zainspirować artystycznymi i biznesowymi ideami.

Gdańsk – 2024 – Neo Concept – nowa idea, która zrodziła się w głowach muzyków gdańskiego NeoQuartet inspirowana Berlinem, Mediolanem i nie wiadomo czym jeszcze….
Przyjacielskie spotkanie, wydarzenie kulturalne, koncert, okazja do spotkania ciekawych ludzi, porozmawiania, spróbowania dobrego jedzenia i trunków. Nazwa nie jest istotna, liczy się dobra atmosfera i koncept.

NeoQuartet zaprasza na cykl wydarzeń kulturalnych, podczas których prezentowane jest to, co najlepsze na trójmiejskiej scenie artystycznej. Przybliżamy twórców, których jakość została doceniona w Polsce i poza nią, artystów, którzy stanowią kulturalną wizytówkę naszego regionu. Partnerzy wydarzenia to Oliwski Ratusz Kultury oraz Pracodawcy Pomorza.

Neo Concept – nr 1 – “You opened my eyes”
22 lutego 2024, godz. 19.30 – Oliwski Ratusz Kultury

NeoQuartet
Karolina Piątkowska-Nowicka – I skrzypce
Paweł Kapica – II skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela

Filip Ignatowicz – wizualizacje

Głównym bohaterem pierwszej odsłony cyklu jest kwartet smyczkowy i to co najlepsze w jego współczesnym wydaniu – energia, rytm, piękne brzmienia i harmonie. NeoQuartet przedstawi kompozycje kultowych twórców amerykańskiego minimalizmu oraz utwór jednej z najciekawszych polskich kompozytorek, wywodzącej się z Trójmiasta, Anny Rocławskiej. Specjalnie na te okazję warstwę wizualną koncertu przygotuje gdański artysta Filip Ignatowicz.

Program:
Philip Glass – Kwartet smyczkowy nr 2
Anna Rocławska – You opened my eyes
Stephan Thelen – Circular Lines

Czas trwania koncertu: 30 minut
Po koncercie zapraszamy na drobny poczęstunek, rozmowy, wymianę idei oraz na obcowanie z instalacją audio video stworzoną wspólnie przez Petera Ablingera, Filipa Ignatowicza i NeoQuartet.

Skip to content