MULTICHANNEL POST QUARTET

KUP BILET

2022

4 ŚWIATOWE PREMIERY W POSTINDUSTRIALNEJ PRZESTRZENI GDAŃSKA

Projekt „Multichannel Post Quartet” to multimedialne wydarzenie realizowane w przestrzeni post przemysłowej na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej oraz w budynku Galerii Sztuki WL4 Mleczny Piotr, które odbędzie się 10 września 2022 roku w Gdańsku. Podczas dwugodzinnego audiowizualnego spektaklu zostaną przedstawione cztery światowe premiery dzieł związanych z nurtem muzyki i sztuki współczesnej specjalnie zamówione na potrzeby wydarzenia przez kwartet smyczkowy NeoQuartet. Do projektu zostali zaproszeni wybitni polscy i zagraniczni kompozytorzy i kompozytorki – Paweł Szymański, Agnieszka Stulgińska, Gerard Pape (Francja), Michał Markiewicz oraz artysta sztuk wizualnych Piotr Wyrzykowski. Wykonawcami wszystkich dzieł będzie trójmiejski kwartet smyczkowy specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej – NeoQuartet.
Idea projektu, to z jednej strony próba przełamania stereotypu tradycyjnego podejścia do wydarzenia kulturalnego, wyjścia ze sztuką w przestrzeń publiczną i zaangażowania widowni w proces twórczy; z drugiej strony jest to forma hołdu złożonego wybitnym artystom, których kompozycje będą częścią wydarzenia.

Projekt promuje sztukę współczesną i jej twórców, jednocześnie stwarza widowni warunki do obcowania ze sztuką kreatywną, która w pozytywny sposób wpływa na rozwój osobisty odbiorcy. Koncepcja artystyczna projektu zakłada jak największe rozszerzenie źródeł dźwięku, inspiracji, ilości bodźców, które są wysyłane do widowni. Tytułowa multikanałowość dotyczy samej struktury nowych kompozycji (udziału elektroniki, syntezatorów, wielokanałowych systemów nagłośnieniowych, video, maszyn budowlanych), jak również podejścia do miejsca koncertu i jego okolicy, które same w sobie stają się dziełem sztuki i generatorem wrażeń artystycznych podczas realizacji koncertu.

Multichannel Post Quartet – 10.09.2022 – godz. 20.00
WL4 – Mleczny Piotr – Stocznia Cesarska – Gdańsk
Wykonawcy:
NeoQuartet:
Karolina Piatkowska – Nowicka – skrzypce elektryczne i akustyczne
Paweł Kapica – skrzypce elektryczne i akustyczne
Michał Markiewicz – altówka elektryczna i akustyczna
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela elektryczna i akustyczna

Gerard Pape – elektronika
Piotr Wyrzykowski – koncepcja, reżyseria, światła

Program koncertu:
Michał Markiewicz/Piotr WyrzykowskiL’oiseaux linéaires na elektryczny kwartet smyczkowy, 4 podnośniki koszowe oraz wizualia (2022)
Gerard PapeTextures Turbulentes et Formes Emergentes na amplifikowany kwartet smyczkowy i ośmiokanałową taśmę (2022)
Paweł Szymańskito tylko muzyka na elektryczny kwartet smyczkowy i elektronikę (2022)
Agnieszka StulgińskaŚpiewające Maszyny na amplifikowany kwartet smyczkowy i przestrzeń WL4 (2022)
1. Resurs
2. ………
3. Stalowa kołysanka*
*dla tych, którzy w podziemiach żyją *dla tych, którzy nie wiedzą czy przeżyją

Mecenasi:
Urząd Miejski w Gdańsku
Województwo Pomorskie
Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
Amar i Maj Podnośniki

Partnerzy:
WL4 – Mleczny Piotr
Stocznia Cesarska

Partnerzy medialni:
Portal Presto
NN6T
Polmic
Radio Gdańsk

Skip to content